Strona główna/Aktualności/Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moja ekologiczna (..)

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moja ekologiczna kukiełka"

27 Marca 2023

Nasze przedszkole było organizatorem Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Moja ekologiczna kukiełka”. Celem konkursu było rozwijanie twórczej aktywności plastycznej, rozbudzanie wyobraźni oraz kreatywnego myślenia dziecka, podnoszenie świadomości ekologicznej, uświadomienie dzieciom możliwości wtórnego wykorzystania odpadów, a także udział w aktywności proekologicznej. W konkursie brały udział przedszkolaki z czeladzkich przedszkoli. Wpłynęło dużo niezwykle pomysłowych i ciekawych prac. Jury w składzie: Jolanta Ptaś - radna Rady Miejskiej w Czeladzi, Marta Wojciechowska - dyrektor Przedszkola nr 4 oraz Joanna Juszczak i Iwona Cygnarowska - nauczycielki Przedszkola nr 4, miało nie lada wyzwanie. Oceniano przede wszystkim: kreatywność, pomysłowość, estetykę prac, oryginalność oraz zgodność z tematem. Wybór laureatów był bardzo trudny, gdyż wszystkie prace były na wysokim poziomie. Jury postanowiło przyznać I, II i III miejsca w poszczególnych grupach wiekowych:

• w kategorii 3, 4 - latków:

I miejsce Wojciech Lizoń - Przedszkole Publiczne nr 4 im. „Słonecznego uśmiechu”

II miejsce Aniela Rutkowska - Przedszkole Publiczne nr 10 im. Przyjaciół Bajek Disneya

ex aequo III miejsce Hanna Trybulec - Przedszkole Publiczne nr 4 im. „Słonecznego uśmiechu” oraz Chaber Alicja - Przedszkole Publiczne nr 5 im. Przyjaciół Jeżyka Tuptusia

• w kategorii 5 - latków:

I miejsce Jakub Kowalczyk - Przedszkole Publiczne nr 4 im. Słonecznego uśmiechu

II miejsce Igor Herman - Przedszkole Publiczne nr 7 im. „Bajkowej Przygody”

III miejsce Marcelina Podgórna - Przedszkole Publiczne nr 1 im. Dobrego Serca

• w kategorii 6 - latków:

ex aequo I miejsce Oliwier Jaros oraz Kornelia Fatyga - Przedszkole Publiczne nr 5 im. Przyjaciół Jeżyka Tuptusia

II miejsce Piotr Nowicki - Przedszkole Publiczne nr 5 im. Przyjaciół Jeżyka Tuptusia

III miejsce Nela Kowalczyk - Przedszkole Publiczne nr 9 im. „Baśniowej Krainy”

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 3 kwietnia o godzinie 10.00 w Kamienicy Konarzewskich w Czeladzi. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom/opiekunom oraz nauczycielom  za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moja ekologiczna kukiełka"