Strona główna/Aktualności/Spotkanie czytelnicze z Panią Ewą w grupie 0A

Spotkanie czytelnicze z Panią Ewą w grupie 0A

9 Listopada 2023

09 listopada 2023 roku, grupę 0A odwiedziła pani Ewa.  Na kolejnym spotkaniu czytelniczym sześciolatki wysłuchały wierszy Jana Brzechwy „Katar” oraz Marii Konopnickiej „Pszczoły”. A co wspólnego mają katar i pszczoły - wydawałoby się, że nic.  Katar to choroba uciążliwa dla wszystkich i bardzo zaraźliwa jeśli nie dbamy o higienę. Dzieci przypomniały sobie o właściwych nawykach higienicznych np.: poprawne czyszczenie nosa, kichanie w zagięcie łokcia itd.  Przedszkolaki rozmawiały też o zapobieganiu chorobom - i  tu z pomocą przylatują  pszczoły z wiersza Konopnickiej z  najlepszym lekarstwem  - miodkiem. Dzieci z wielkim apetytem degustowały miodek. Na koniec zajęć starszaki wykonały ilustracje do wiersza. Efekty pracy można podziwiać w przedszkolnej galerii obok sali sześciolatków. Pani Ewie dziękujemy za wspaniałą zabawę i zapraszamy na kolejne spotkania.