Strona główna/Aktualności/Spotkanie księżnej Yorku Sarah Ferguson z ukraińskimi (..)

Spotkanie księżnej Yorku Sarah Ferguson z ukraińskimi dziećmi

13 Lipca 2022

13 lipca 2022 roku, w Urzędzie Miasta Czeladź odbyło się niecodzienne spotkanie księżnej Yorku Sarah Ferguson z ukraińskimi dziećmi, które znalazły w naszym mieście schronienie przed wojną. Księżna Yorku, przyjechała do Czeladzi na zaproszenie władz miasta a towarzyszyła jej doktor Gabriela Mercik, która jest jej przyjaciółką. Dzięki współpracy miasta, księżnej oraz pani doktor, udało się przeprowadzić zbiórkę darów na terenie Wielkiej Brytanii, a następnie zorganizować transport humanitarny, który trafił do Żydaczowa, naszego ukraińskiego miasta partnerskiego. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci miały okazję porozmawiać z księżną i wręczyć gościom przygotowane z opiekunami drobne podarki - albumy z pracami plastycznymi i figurkę anioła. Przedszkolaki również zostały obdarowane upominkami.