Strona główna/Aktualności/Wyniki wyszukiwania/Spotkanie ze strażakami z OSP Timken Sosnowiec

Spotkanie ze strażakami z OSP Timken Sosnowiec

17 Marca 2023

17 marca 2023 roku, odwiedzili nas wyjątkowi goście - strażacy z OSP Timken w Sosnowcu - tato Krystiana z grupy 4-latków - Pan Sylwester Struski oraz Pan Ryszard Stankiewicz.  Goście w ciekawy sposób przybliżyli przedszkolakom specyfikę pracy strażaka. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych oraz asyście podczas różnych akcji. Strażacy zapoznali dzieci z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru, oraz przypomnieli numery alarmowe do straży, policji i na pogotowie. Strażacy zaprezentowali także podręczny sprzęt i strój a przedszkolakom bardzo się podobało to, że mogły przymierzyć hełm. Dziękujemy strażakom za przybycie do naszego przedszkola i przeprowadzenie tak ciekawych zajęć.