Strona główna/Aktualności/Sprzątanie Świata 2024

Sprzątanie Świata 2024

19 Września 2024

19 września 2024 roku, dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata - Polska 2024”. W tym roku ogólnopolska akcja "Sprzątania Świata" odbywa się pod hasłem „Na straży czystej Ziemi”. Jej celem jest promowanie „nieśmiecenia”, edukacja na temat odpadów oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ na środowisko. Akcję poprzedził cykl zajęć o tematyce ekologicznej, na których dzieci dowiedziały się jak segregować odpady, na czym polega recykling, dyskutowały o niebezpieczeństwach, jakie zagrażają środowisku przyrodniczemu oraz co można zrobić aby świat wokół nas był piękny i czysty. Dzisiaj poprzez aktywne uczestnictwo w sprzątaniu, przedszkolaki udowodniły, że zależy im na czystym otoczeniu a zagadnienia ekologiczne nie są im obce. Za swój trud otrzymały słodycze ufundowane przez Urząd Miasta.