Strona główna/Aktualności/„Świat wokół nas czyli zabawy z mikroskopem” w (..)

„Świat wokół nas czyli zabawy z mikroskopem” w grupie 0B

4 Maja 2022

04 maja 2022 roku, dzieci z grupy 0B wzięły udział w ciekawych zajęciach z wykorzystaniem lup i mikroskopu pt. „Świat wokół nas czyli zabawy z mikroskopem”. Na zajęciach dzieci miały okazję nie tylko zapoznać się z budową  i obsługą mikroskopu, ale także miały możliwość obejrzenia pod nim spreparowanych łodyg bawełny,  igieł sosny, liści pietruszki, kropli krwi i wody oraz nogi muchy. Te same preparaty starszaki oglądały przez lupę a potem pod mikroskopem i zrozumiały jakie możliwości daje mikroskop w dokładnym obejrzeniu i poznaniu z bliska świata człowieka, roślin i zwierząt. Takie zajęcia to dla dzieci sposób na zdobycie wiedzy, rozbudzenie ciekawości i rozwijanie pasji.

Starszaki oraz personel przedszkola

serdecznie dziękują Pani Kamilii - mamie Franka

za udostępnienie mikroskopu i preparatów,

które umożliwiły zrealizowanie zajęć.