Strona główna/Aktualności/Światowy Dzień Mycia Rąk

Światowy Dzień Mycia Rąk

14 Października 2022

14 października 2022 roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem tej akcji jest uświadamianie i kreowanie nawyków mycia rąk u najmłodszych, podkreślenie ogromnego znaczenia mycia rąk wodą i mydłem, a tym samym zapobieganie chorobom związanym z nieprzestrzeganiem prawidłowej higieny. Nauczycielki przeprowadziły pogadanki, gry i zabawy edukacyjne, które pozwoliły zwiększyć świadomość dzieci w zakresie higieny rąk. Nie obyło się oczywiście bez zademonstrowania techniki prawidłowego mycia rąk i przypomnieniu dzieciom, że równie ważne jest także ich wytarcie do sucha. Następnie w łazience dzieci mogły zaprezentować jak poprawnie potrafią umyć ręce.

Światowy Dzień Mycia Rąk