Strona główna/Aktualności/Światowy Dzień Pszczół

Światowy Dzień Pszczół

20 Maja 2024

20 maja 2024 roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji w grupach przeprowadzonych zostało wiele działań, których celem było budzenie świadomości u dzieci o pożyteczności pszczół, pokonywaniu strachu przed tymi pożytecznymi owadami, ale również zdobycie wiedzy na temat jak pomóc pszczołom w ich przetrwaniu. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie znaczenie ma praca pszczół dla świata przyrody, a film edukacyjny pozwolił dzieciom poznać etapy powstawania miodu i podstawową budowę pszczoły miodnej. Temat pszczół przewijał sie dzisiaj we wszystkich aktywnościach: językowej, ruchowej, muzycznej, działaniach matematycznych i plastycznych.  Także z okazji Światowego Dnia Pszczół dzieci z grupy 4-latków czyli Pszczółek obchodziły swoje święto, na które ubrały się w żółte stroje. Każda Pszczółka mogła pobawić się przyniesionymi przez siebie ulubionymi zabawkami, a za wykonane zadania na zajęciach dzieci zostały nagrodzone balonami i przepysznymi lodami. Zabawa była „pszczelna”.

Światowy Dzień Pszczół