Święto Drzewa

8 Października 2021

08 października 2021 roku, dzieci z grupy 5-latków obchodziły Święto Drzewa, które w Polsce obchodzone jest od 2003 roku w dniu 10 października, a wymyślił je w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton. W tym dniu inicjowane są akcje sadzenia drzewa oraz programy edukacyjne. Z tej okazji dzieci w grupie 5 latków dowiedziały się jaki wpływ mają drzewa na przyrodę i życie człowieka. Jak wielkie znaczenie drzewa mają dla zachowania czystości powietrza, a tym samym dla zdrowia człowieka. 5-latki uświadomiły sobie, że nie należy bezmyślnie łamać gałązek drzew i krzewów. Celem zajęć było rozbudzenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie przedszkolaków do podejmowania działań proekologicznych dotyczących ochrony drzew. Zdobywając wiedzę o drzewach dzieci wykonały prace plastyczne pt: "Jesienne drzewo" techniką origami. Miały także okazję do aktywnego udziału w zabawach ruchowo - muzycznych "Drzewa" oraz "Jesienna zabawa".