Strona główna/Aktualności/Tłusty czwartek - gr. 0B

Tłusty czwartek - gr. 0B

16 Lutego 2023

16 lutego 2023 roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy najsłodszy dzień w roku czyli Tłusty czwartek. Dzisiejszy dzień był  doskonałą okazją do wprowadzania dzieci w świat naszych polskich tradycji oraz poznania procesu produkowania pączków i faworków. Dzieci obejrzały film edukacyjny pt. „Pączki i historia Tłustego czwartku”. Poza tym dzieci brały udział w zabawach słownych, matematycznych, muzyczno - ruchowych oraz plastycznych. Oczywiście nie zabrakło pączków na podwieczorek. A starszaki z grupy 0A po obiedzie poszły na plac zabaw aby spalić nadmiar kalorii. To był słodki i miły dzień.

Tłusty czwartek