Strona główna/Aktualności/Warsztaty Hip Hop w Filii nr 1 MBP - 6-latki z grupy 0A i 0B

Warsztaty Hip Hop w Filii nr 1 MBP - 6-latki z grupy 0A i 0B

16 Maja 2022

16 maja 2022 roku, 6-latki z grup 0A i 0B wzięły udział w niezwykłych warsztatach Hip Hop w Filii nr 1 MBP w Czeladzi w ramach programu Partnerstwo dla książki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: (F)RAPująca literatura! Warsztaty poprowadziło 3 raperów, którzy w profesjonalny sposób pokazali, jak tworzyć teksty i rapować. 6-latki były zafascynowane zabawą z dźwiękami za pomocą pracy z beatboxem (wydawaniem dźwięków naśladujących instrumenty za pomocą ust), tworzeniem zapętlonych kilkupiętrowych utworów muzycznych z wykorzystaniem różnych dźwięków wydawanych przez dzieci. Starszaki nagrywały swoje imiona za pomocą mikrofonu i mini-studia, a później bawiły się dźwiękiem tych nagrań na płytach u DJ-a. Warsztaty dostarczyły  dzieciom niesamowitych wrażeń, wzbogaciły o nowe doświadczenia i wiedzę oraz uwolniły naturalną ciekawość.

Warsztaty Hip Hop w Filii nr 1 MBP - 6-latki z grupy 0A i 0B