Strona główna/Aktualności/"Wybieraj zdrową żywność" - gr. 5-latków

"Wybieraj zdrową żywność" - gr. 5-latków

6 Października 2022

Grupa 5-latków z panią Romą wzięły udział w kolejnej edycji kampanii informacyjnej organizowanej przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności  pt. „Wybieraj zdrową żywność”. Jednym z tematów  tegorocznej edycji jest  higiena żywności w tym tematyka chorób przenoszonych drogą pokarmową. Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy  dzieci na temat roli nauki w zapewnieniu bezpieczeństwa żywności. Zachęcenia dzieci  do dokonywania świadomych wyborów żywieniowych. Wybór i przygotowanie posiłków dla siebie, przyjaciół lub członków rodziny to duża odpowiedzialność. Danie powinno być nie tylko smaczne i apetyczne, powinniśmy też mieć pewność, że użyte składniki są świeże, a potrawa nie zawiera niepożądanych alergenów, zaś wszystkie użyte produkty były prawidłowo przechowywane i przygotowane. Dzieci chętnie dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami.

Więcej informacji na temat kampanii można uzyskać na stronie https://campaigns.efsa.europa.eu/EUChooseSafeFood/?fbclid=IwAR3UPlgDXvZPxt-VBtlBW7tkEZpTUC9ddeWwv4fWF6yYRCH3SKUFBEjY-s8#/index-pl

Zachęcamy również do śledzenia mediów społecznościowych PSSE Dąbrowa Górnicza: www.facebook.com/pssedg