Strona główna/Aktualności/Wycieczka do Egzotarium w Sosnowcu - grupa 5-latków

Wycieczka do Egzotarium w Sosnowcu - grupa 5-latków

14 Marca 2024

14 marca 2024 roku, dzieci z grupy 5-latków pojechały na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej - Egzotarium w Sosnowcu. Pełni ono funkcję edukacyjną dotyczącą różnych gatunków roślin i zwierząt. Jego wnętrza robią ogromne wrażenie. Historia sosnowieckiego Egzotarium sięga czasów przedwojennych. Ścieżkę edukacyjną zaczęliśmy od poziomu -1 gdzie znajdują się ogromne akwaria z rodzimymi gatunkami ryb oraz rybami z całego świata. W terrariach oraz aquaterrariach mogliśmy podziwiać m.in. zaskrońca i pająka topika, anakondę zieloną, ptaszniki i drzewołazy. Następna ścieżka edukacyjna prowadziła do palmiarni, tam głównymi eksponatami były rośliny, ale wśród nich mieszka m.in. legwan zielony, żółw żabuti, boa dusiciel, pyton siatkowany oraz kajman. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem zwiedzały palmiarnię, która została podzielona na trzy strefy: strefę klimatu śródziemnomorskiego, strefę pustynną i tropikalną, a w każdej panują inne warunki. Egzotarium zrobiło duże wrażenie na dzieciach, w szczególności duże akwaria.

Wycieczka do Egzotarium w Sosnowcu - gr. 5-latków