Strona główna/Aktualności/Wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej - gr. 0B

Wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej - gr. 0B

11 Października 2022

11 października 2022 roku, dzieci z grupy 0B wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Czeladzi. Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody strażackie i sprzęt pożarniczy a także wsiąść do auta i przyjrzeć się jego wyposażeniu. Z zaciekawieniem dzieci obserwowały pracę wozu strażackiego ze specjalnym podnośnikiem, przeznaczonym do akcji na dużych wysokościach. Przedszkolaki miały także możliwość zwiedzenia budynku straży - dyżurki czy szatni. Dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaków i zrozumiały, że strażacy pomagają nie tylko w czasie pożaru, ale biorą również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego, powodzi a czasem pomagają kotom zejść z drzewa czy słupa wysokiego napięcia. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom zawodu strażaka, utrwalenie znajomości numerów alarmowych i zasad bezpieczeństwa oraz budzenie szacunku do pracy strażaków. Po dzisiejszej wycieczce zapewne niejeden przedszkolak będzie marzył o tym by zostać strażakiem.

Składamy serdeczne podziękowania

pracownikom Ochotniczej Straży Pożarnej w Czeladzi

za umożliwienie naszym dzieciom poznania zawodu strażaka z bliska.

Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.

Wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej - gr. 0B