Strona główna/Aktualności/Z Czeladzkim Klubem Sportowym przeciwdziałamy (..)

Z Czeladzkim Klubem Sportowym przeciwdziałamy uzależnieniom behawioralnym

15 Lutego 2024

15 lutego 2024 roku, w naszym przedszkolu ruszyły zajęcia ruchowe ogólnorozwojowe mające na celu przeciwdziałanie uzależnieniom behawioralnym. Zajęcia będą prowadzone w ramach zadania publicznego realizowanego przez nasze miasto pt. „Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym” wspólnie z Czeladzkim Klubem Sportowym Czeladź.  Uzależnienia behawioralne to uzależnienie od jakichś zachowań czy czynności. Lista uzależnień behawioralnych okazuje się zaskakująco długa, a jej zawartość jest poszerzana z każdym rokiem. Wiąże się to zarówno z intensywnym rozwojem nowych mediów i technologii, jak i z coraz większą elastycznością pojęć stosowanych przez ekspertów. Do najpowszechniejszych rodzajów takich uzależnień w wieku przedszkolnym możemy zaliczyć np. uzależnienie od komputera i gier wideo, siecioholizm (nałogowe korzystanie z sieci internetowej), fonoholizm (uzależnienie od telefonu). Jak wykazują badania z ostatnich lat, uzależnienia behawioralne dotykają coraz częściej dzieci w wieku przedszkolnym. Udział w zajęciach ogólnorozwojowych pokaże dzieciom jak można spędzać wolny czas, a także pomoże w radzeniu sobie np. z negatywnymi emocjami (agresją, złością). W zajęciach będą brały udział dzieci z grupy 0A i 0B w każdy czwartek. Będzie je prowadził Pan Szymon Piwowarczyk - Trener Przygotowania Motorycznego.