Strona główna/Aktualności/Zbieramy tusze do drukarek - akcja edukacyjno - (..)

Zbieramy tusze do drukarek - akcja edukacyjno - charytatywna "Tusz do paki" pod hasłem „Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki”

23 Listopada 2022

Uwaga rodzice/opiekunowie !!!

Nasze przedszkole bierze udział w akcji edukacyjno - charytatywnej "Tusz do paki" pod hasłem „Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki”, której celem jest edukacja ekologiczna dzieci, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek - tzw. kartridży. Zachęcamy dzieci wraz z rodzicami/opiekunami do przyniesienia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do przygotowanego kartonu, który znajduje się przy wejściu do szatni. Pamiętaj, aby zużyty tusz dokładnie owinąć folią lub zapakować do woreczka, żeby uniknąć wylania się resztek. Zebrane w ten sposób odpady przekażemy do recyklingu, a z pozyskanych dzięki temu środków zakupimy karmę dla zwierząt ze schronisk.