Strona główna/Aktualności/"Drużyna Kangura" - zajęcie pokazowe

"Drużyna Kangura" - zajęcie pokazowe

19 Września 2022

19 września 2022 roku, w przedszkolu odbyły się pokazowe zajęcia ruchowe „Drużyna Kangura” w ramach ogólnopolskiego programu rozrywki ruchowej poprowadzone przez trenerów z Przedszkoliada.pl. Program zajęć „Drużyna Kangura” jest formą zachęcenia dzieci do podejmowania aktywności fizycznej opartej na ćwiczeniach z piłkami. Głównym celem programu „Drużyna Kangura” jest kształtowanie u przedszkolaków zainteresowania ruchem i kulturą fizyczną, zaspokojenie potrzeby spontanicznej aktywności fizycznej, a także przygotowanie do podejmowania regularnego podejmowania ruchu teraz i w późniejszych latach. Sprzyja to ogólnemu rozwojowi dzieci, co przydaje się w codziennym życiu teraz i w przyszłości, ale także przy ewentualnym uprawianiu sportu w późniejszym wieku. Taka forma działania jest także mentalnym przygotowaniem dziecka do aktywności fizycznej i działania w grupie. Nasze przedszkolaki z zapałem brały udział we wszystkich zadaniach i bardzo chętnie je wykonywały pod okiem trenerów.

Rodziców/opiekunów zainteresowanych udziałem dziecka w zajęciach Drużyny Kangura prosimy o uzupełnienie formularza na stronie www.przedszkoliada.pl/zapisy

Jest to jedyna forma zapisów! Opłata za zajęcia wynosi 50 zł/miesiąc. Zajęcia będą odbywały sie na terenie przedszkola. O terminie zajęć zostaną Państwo poinformowani po utworzeniu się grup.

Zapraszamy do galerii.

do góry