Strona główna/Aktualności/Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody

22 Marca 2021

22 marca 2021 roku, dzieci z naszego przedszkola obchodziły Światowy Dzień Wody. Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie  poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej; uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych, ruchowych, muzycznych oraz badawczych. Przedszkolaki oglądały również prezentację multimedialną pt "Obieg wody w przyrodzie" oraz "Cykl hydrologiczny".  Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!