Andrzejki 2020

30 Listopada 2020

"W przedszkolu zabawa, Andrzejek to czas
Niech magia i wróżba, królują wśród nas"

30 listopada 2020 roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Andrzejki”, czyli dzień spędzony na radosnych zabawach i wróżeniu. W zabawie andrzejkowej brały udział dzieci z wszystkich grup wiekowych. Nie zabrakło najbardziej popularnych wróżb. Dzieci poznały znaczenie kolorów, magicznych liczb, koła fortuny, rzucały monetami, kostkami, układały buty, itp. Było także lanie wosku a z powstałych kształtów, dzieci wspólnie z nauczycielkami odczytywały co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. „Andrzejki” są świetną okazją, aby dzieci poznały tradycje ludowe.