Strona główna/Aktualności/Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 Listopada 2020

Miś jest mały i puchaty, miś jest fajny i kudłaty,

miś jest gruby jak ta kula, misia zawsze się przytula.

Lecz czasami też tak bywa, że się o nim zapomina.

A więc wezmę misia czule i do siebie go przytulę.

Szepnę mu do ucha cicho, co mi się w nocy śniło,

że bez niego smutne życie, że go kocham bardzo skrycie.

25 listopada 2020 roku, obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci kochają misie, to jedna z najbardziej znanych i ulubionych zabawek. Od ponad 100 lat, miś, towarzyszy dzieciom na całym świecie. To z nim dzielą się radościami i smutkami, jemu powierzają największe tajemnice. On pocieszy, doda otuchy i do niego przytulają się zasypiając. Jest przyjacielem, który jest zawsze wtedy, kiedy go najbardziej potrzebują. Na dzisiejszych zajęciach dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, porównywały różne sylwetki misiów - bohaterów literackich i filmowych. Przez cały dzień była wspaniała zabawa, przeplatana wierszami, piosenkami o misiach i zabawami ruchowymi. Nie mogło zabraknąć także różnych kolorowanek z postaciami misiów. Wszystkim dopisywał dzisiaj dobry humor.