30 Listopada 2021

30 listopada 2021 roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Andrzejki czyli dzień spędzony na radosnych zabawach i wróżeniu. W zabawie andrzejkowej brały udział dzieci z wszystkich grup wiekowych. Nie zabrakło najbardziej popularnych wróżb. Dzieci poznały znaczenie kolorów, magicznych liczb, koła fortuny, rzucały monetami, kostkami, układały buty, itp. Dużo radości i wrażeń dostarczyła dzieciom czarodziejska kula. Wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Andrzejki są świetną okazją aby w dobrym nastroju i miłym gronie dzieci poznały tradycje ludowe.

"W przedszkolu zabawa, Andrzejek to czas
Niech magia i wróżba, królują wśród nas"