Strona główna/Aktualności/"Bezpieczna woda" - akcja informacyjno-edukacyjna

"Bezpieczna woda" - akcja informacyjno-edukacyjna

27 Czerwca 2022

Mając na względzie zapewnienie dzieciom i ich najbliższym bezpiecznego wypoczynku w okresie zbliżających się letnich wakacji, nasze przedszkole wzięło udział w akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczna woda”. Jej celem jest promocja bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku w wodzie, nad wodą oraz na wodzie. W założeniach efektem planowanej akcji będzie zmniejszenie liczby wypadków podczas letniego wypoczynku poprzez wykształcenie bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży szkolnej uprawiających sporty i rekreację wodną. Akcja jest inicjatywą Ministerstwa Sportu i Turystyki we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, przy wsparciu Komendy Głównej Policji, Centrum Turystyki Wodnej PTTK,  Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Akcja skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej, ale stanowi również cenne źródło informacji dla rodziców, nauczycieli i wychowawców.

Kilka dni przed wakacjami nauczycielki przeprowadziły zajęcia przypominające zasady bezpiecznego odpoczynku nad wodą. Dzieci obejrzały film edukacyjny oraz zapoznały się z broszurą, która pozwoliła im przyswoić wiadomości nt.: co zabrać ze sobą nad wodę, w jakich miejscach można się kąpać, kiedy można się kąpać, kiedy nie należy wchodzić do wody, kiedy należy wyjść szybko z wody oraz zasady korzystania ze sprzętu pływackiego.  Przypomniały sobie numery telefonów alarmowych i zasady wzywania pomocy.

Materiały informacyjne dostępne dla wszystkich chętnych, są do pobrania poniżej:

Kategoria: Powiązane pliki [2]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz