Strona główna/Aktualności/"Czeladzkie legendy" - zajęcia biblioteczne gr. 0B

"Czeladzkie legendy" - zajęcia biblioteczne gr. 0B

4 Października 2022

04 października 2022 roku, dzieci z grupy 0B po raz pierwszy w tym roku szkolnym wzięły udział w zajęciach bibliotecznych w Filii nr 1 MBP w Czeladzi pod tytułem „Czeladzkie legendy”. Dzieci zapoznały się z pojęciem „baśń, legenda” i dowiedziały się, że baśnie były przekazywane sobie pokolenia na pokolenie. Dzieci poznały też podstawowe cechy charakterystyczne baśni: dobro zwycięża zło, czary, zjawiska nadprzyrodzone a miejsce i czas w baśni są nieokreślone czyli dawno, dawno temu, za górami i lasami… Oczywiście na zakończenie zajęć starszaki wykonały ilustracje do baśni i legend.

"Czeladzkie legendy" - zajęcia biblioteczne gr. 0B