Strona główna/Aktualności/Poznajemy zawód lekarza weterynarii - gr. 5-latki

Poznajemy zawód lekarza weterynarii - gr. 5-latki

4 Października 2022

Światowy Dzień Zwierząt w grupie 5-latków stał się okazją do poznania zawodu lekarza weterynarii. W ramach programu preorientacji zawodowej dzieci z grupy 5 -latków wraz z panią Romą odkrywały tajemnice zawodu weterynarza. Dzieci dzieliły się swoimi doświadczeniami  w opiece nad domowymi pupilami. Przedszkolaki opowiadały jak wyglądają ich spotkania z weterynarzem i jak leczą swoich ulubieńców. Oglądając film o pracy w klinice weterynaryjnej dzieci dowiedziały się, że praca weterynarza to trudny i odpowiedzialny zawód.  Pięciolatki wiedzą już jak ważna jest profilaktyka zdrowotna zwierząt domowych. Mimo, że praca weterynarza jest odpowiedzialna i trudna kilkoro z dzieci chciałoby jak dorosną zostać weterynarzem. Może w naszej grupie rośnie przyszły weterynarz - przyjaciel wszystkich zwierząt.