Strona główna/Aktualności/Dzień Flagi Państwowej i Konstytucji 3 Maja

Dzień Flagi Państwowej i Konstytucji 3 Maja

29 Kwietnia 2021

W maju obchodzimy rocznice ważnych wydarzeń historycznych, które dla nas Polaków mają ogromne znaczenie. Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także  rozwijając  poczucie przynależności narodowej, w tym tygodniu dzieci z grupy 5 - latków wzięły udział w zajęciach przybliżających im Święto Flagi Państwowej i Święto Konstytucji 3 Maja. Był to czas na przypomnienie dzieciom historii państwa polskiego, rozmowy na temat  symboli narodowych: flagi, godła, hymnu. Zajęcia były dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.