Strona główna/Aktualności/Międzynarodowy Dzień Strażaka

Międzynarodowy Dzień Strażaka

4 Maja 2021

04 maja 2021 roku, dzieci z grupy 5-latków obchodziły Międzynarodowy Dzień Strażaka. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaków, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków i innych zdarzeń. Fajną atrakcją była możliwość choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak w atrapie wozu strażackiego. Dzień ten został poświęcony strażakom w hołdzie za ich trud i narażanie życia, w podziękowaniu za pomoc i ratunek ludzkiego mienia i życia.