Strona główna/Aktualności/Dzień Jabłka - gr. 0A

Dzień Jabłka - gr. 0A

28 Września 2022

28 września 2022 roku, grupa 0A obchodziła Dzień Jabłka. Z tej okazji dzieci zdobyły wiele informacji na temat tego smacznego owocu. Starszaki oglądały, porównywały kolor, kształt, wielkość i smak różnych odmian jabłek. Dowiedziały się dlaczego warto jeść jabłka i to najlepiej ze skórką pod którą znajduje się najwięcej witamin. Skąd się biorą jabłka dzieci dowiedziały się oglądając historyjkę „Bajka o jabłkach - tajemnicza kuchnia". Zapoznały się także z cyklem życia jabłoni. Nie zabrakło oczywiście zabaw ruchowych, muzycznych i konkursów z motywem jabłek. Przedszkolaki również samodzielnie wykonały sok jabłkowy, który ze smakiem wypiły. A na zakończenie dnia wykonały pracę plastyczną pt. „Jabłoń” za pomocą stempli. Mamy nadzieje, że dzisiejsze święto zachęci dzieci do sięgania po owoce i posłuży promocji zdrowego stylu życia bo jabłka to źródło zdrowia i witamin.