Strona główna/Aktualności/"Jesienne drzewo" - program "Przedszkolakom bliska ochrona (..)

"Jesienne drzewo" - program "Przedszkolakom bliska ochrona środowiska" w gr. 0B

27 Września 2022

W roku szkolnym 2022/23 w grupie 0B w ramach działań innowacyjnych będzie realizowany program z zakresu edukacji ekologicznej pt. „Przedszkolakom bliska ochrona środowiska”. Celem nauczycielek będzie przygotowanie dzieci do życia w zgodzie z przyrodą i uświadomienie im, że  jednym z najistotniejszych problemów współczesnej cywilizacji  jest konieczność wykazywania troski o  środowisko przyrodnicze  i poczucia odpowiedzialności za  los ziemi od najmłodszych lat.

Jednym z pierwszych realizowanych tematów było ukazanie dzieciom piękna jesieni, zapoznanie z charakterystycznymi cechami tej pory roku i wytłumaczenie przyczyn zjawiska usychania i opadania liści. W ramach tej tematyki starszaki wykonały piękne prace plastyczne pt. „Jesienne drzewo”.