Strona główna/Aktualności/Maluchy poznają owoce

Maluchy poznają owoce

16 Maja 2023

„Spadła gruszka do fartuszka, a za gruszką dwa jabłuszka.
A śliweczka spaść nie chciała, bo śliweczka niedojrzała”

16 maja 2023 roku, grupa 3 - latków  na zajęciach poznawała owoce poprzez zmysł węchu,  dotyku i smaku. Jest to znacznie trudniejsze niż rozpoznawanie owoców za pomocą wzroku. Dzieci bardzo ochoczo próbowały polskich jak i egzotycznych owoców takich jak:  śliwki, nektarynki, borówki, truskawki, gruszki, cytryny czy pomarańcze. Niektóre z nich były kwaśne,  inne słodkie a jeszcze inne miały gorzki smak.Okazało się jednak, że dzieciom wszystkie owoce mniej lub bardziej smakowały a niektóre z nich nawet próbowały po raz pierwszy w życiu. Maluszki jednogłośnie stwierdziły,  że jedzenie owoców jest przyjemne i zdrowe.