Strona główna/Aktualności/Necio.pl - Poznajemy Internet

Necio.pl - Poznajemy Internet

6 Lutego 2023

W tym tygodniu dzieci z grupy 0B będą brały udział w projekcie edukacyjnym Necio.pl., który skierowany jest do dzieci w wieku 4-6 lat, a poświęcony bezpiecznemu korzystaniu z Internetu. Prowadzony jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę we współpracy z Fundacją Orange w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet. Podstawowym celem zajęć będzie zapoznanie dzieci z Internetem oraz uwrażliwienie ich na zagrożenia związane z korzystaniem z sieci. Bohaterem zajęć będzie robot o imieniu Necio. Na pierwszych zajęciach dzieci dowiedziały się, czym jest Internet i do czego służy oraz poznały Necia. Podczas kolejnych zajęć przedszkolaki poznają główne zagrożenia i możliwe negatywne konsekwencje nierozważnego korzystania z urządzeń ekranowych i Internetu, a także co robić w przypadku znalezienia się w sytuacji zagrożenia. Więcej informacji o projekcie Necio.pl oraz materiałach dla dzieci i rodziców/opiekunów znajdziecie Państwo w tym miejscu.