Strona główna/Aktualności/Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 Listopada 2020

20 listopada 2020 roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej właśnie okazji w grupach odbyły się pogadanki na temat praw dziecka, o ich potrzebach oraz o roli rodziców i opiekunów. Przedszkolaki dzieliły się swoimi własnymi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu wśród dzieci oraz o tym co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość. Z zainteresowaniem dzieci obejrzały film edukacyjny o swoich podstawowych prawach. My jako przedszkole wierzymy, że dobrze ugruntowana wiedza dziecka, poczucie jego własnej wartości oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.