Strona główna/Aktualności/Światowy Dzień Książki

Światowy Dzień Książki

24 Kwietnia 2023

24 kwietnia 2023 roku, nasze przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Książki. Dzieci na dzisiejszych zajęciach rozmawiały o tym jak powstają książki, układały historyjki obrazkowe i dopasowywały postacie do bajek. Opowiadały także jakie są ich ulubione bajki i ich bohaterowie a także wykonały zakładki do książek. Święto to ma na celu promowanie czytelnictwa, rozwijanie wyobraźni, rozbudzanie zainteresowań technicznych związanych z procesem publikowania książki (pisaniem, edycją, składem, drukiem, łączeniem arkuszy, tworzeniem okładki, itp.) i rozwijanie kompetencji społecznych w zakresie znajomości zawodów związanych z procesem powstawania książek (autor, ilustrator, wydawca, redaktor, tłumacz, drukarz).