Strona główna/Aktualności/Światowy Dzień Zdrowia - gr. 0A

Światowy Dzień Zdrowia - gr. 0A

8 Kwietnia 2024

08 kwietnia 2024 roku, starszaki z grupy 0A obchodziły Światowy Dzień Zdrowia. Święto zostało ustanowione, aby uczcić rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia 7 kwietnia 1948 r. W 2024 roku hasło brzmi „Moje zdrowie, moje prawo”. Przypomina ono o tym, że każdy człowiek ma prawo do dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych, edukacji i informacji, a także bezpiecznej wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania, godnych warunków życia. Dzieci utrwaliły sobie wiedzę zdobywaną podczas różnych zajęć dotyczącą zdrowego odżywiania, spędzania wolnego czasu na różnych aktywnościach fizycznych. Każdy sześciolatek wie jak należy dbać o zdrowie i zdrowo się odżywiać. Dzieci znają zasady higieny, wiedzą  jak ważny jest sport i ruch na świeżym powietrzu, jak ważne jest oszczędzanie wody i niemarnowanie żywności oraz dbanie o czyste powietrze.