Strona główna/Aktualności/Mali konstruktorzy

Mali konstruktorzy

8 Kwietnia 2024

Zabawy konstrukcyjne klockami w grupie OA to codzienność. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki lubią tą formę spędzania czasu na swobodnej zabawie. Zabawa klockami to nie tylko budowanie, to również tworzenie całych światów i historii z nimi związanymi. Z klocków mogą powstać zamki, autostrady, samoloty, wieże, zwierzątka. Dzięki zabawie klockami dzieci  rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, a także usprawniają  procesy poznawcze, takie jak: pamięć, uwagę, spostrzegawczość, umiejętność kontroli. Zabawa klockami  pozytywnie wpływa na rozwój wyobraźni przestrzennej, umiejętności planowania i konstruowania. Klocki rozwijają zdolności manualne, uczą zręczności, ćwiczą prawidłowy chwyt i rozwijają ciekawość poznawczą. W naszej grupie mamy fantastycznych  konstruktorów - sami Państwo zobaczcie.