Strona główna/Aktualności/Wycieczka do Apteki Zdrowit z okazji Dnia Farmaceuty - (..)

Wycieczka do Apteki Zdrowit z okazji Dnia Farmaceuty - grupa 0B

14 Maja 2024

14 maja 2024 roku, dzieci z grupy 0B z okazji Dnia Farmaceuty wybrały się na wycieczkę do Apteki Zdrowit. Celem wycieczki było poznanie pracy farmaceuty, wyglądu i wyposażenia apteki oraz asortymentu leków. Dzięki uprzejmości pań pracujących w aptece dzieci miały wyjątkowa okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc, jak np. izba ekspozycyjna, izba recepturowa, magazyny czy pomieszczenie, w którym są przyjmowane leki od dostawców. W izbie recepturowej panie farmaceutki pokazały przedszkolakom, jak własnoręcznie zrobić krem według podanej receptury.  Przedszkolaki zobaczyły moździerz w którym wcześniej robiono lekarstwa na zamówienie oraz unguator, który jest mikserem stosowanym w farmacji do otrzymywania maści, kremów i czopków. Przy pomocy pani farmaceutki starszaki same zrobiły maść do rąk, którą mogły zabrać do domu. Dzieci zobaczyły, w jaki sposób są poukładane leki. Okazało się, że bez ich odpowiedniej segregacji znalezienie ich byłoby bardzo trudne. Pani farmaceutka zaprezentowała urządzenia do pomiaru ciśnienia oraz temperatury a także różne preparaty lecznicze, kosmetyki i witaminy. Przedszkolaki dowiedziały się również, że zostanie farmaceutą to długa droga, a praca w aptece jest bardzo odpowiedzialna. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały i słuchały uzyskując informacje i wzbogacając swoją wiedzę na temat pracy apteki i farmaceuty oraz wzięły udział w konkursie na temat chorób i leków. Na koniec wizyty dzieci otrzymały lizaki z witaminami, kolorowanki i wiele innych gadżetów. Natomiast przedszkolaki wręczyły paniom Dyplom z podziękowaniami za możliwość zwiedzenia apteki i poznania pracy zawodowej farmaceuty oraz własnoręcznie zrobiony bukiet kwiatów. Dziękujemy wszystkim pracownikom Apteki Zdrowit za ciepłe przyjęcie, poświęcony czas, uwagę i wprowadzenie w tajniki ważnej i odpowiedzialnej pracy farmaceuty.

Wycieczka do Apteki Zdrowit z okazji Dnia Farmaceuty - grupa 0B