Strona główna/Aktualności/"Milusińscy mówią wierszem" - Konkurs Recytatorski w (..)

"Milusińscy mówią wierszem" - Konkurs Recytatorski w PMDK w Będzinie

13 Maja 2024

13 maja 2024 roku, przedstawiciele naszego przedszkola wzięli udział w Konkursie Recytatorskim pt. „Milusińscy mówią wierszem” w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Będzinie. Nasze przedszkole reprezentowali i pięknie wyrecytowali wiersze - Jana Brzechwy „Samochwałę” Hanna Trybulec z grupy 4-latków, Doroty Gellner „Wiosennego czarodzieja” Emilia Bentkowska z grupy 0B, Jana Brzechwy „Kaczkę dziwaczkę” Krzysztof Frucz z grupy 0A oraz Jana Brzechwy „Koziołeczka”  Aleksander Wąż z grupy 0A. Celem konkursu było m.in.: popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich i zachęcanie do występów na scenie. Wszystkie dzieci zaprezentowały się wspaniale i zostały nagrodzone Dyplomami i słodkim poczęstunkiem. Gratulujemy i dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu.