Strona główna/Aktualności/Międzynarodowy Dzień Jeża

Międzynarodowy Dzień Jeża

9 Listopada 2022

09 listopada 2022 roku, dzieci z grupy 4-latków, 0A i 0B obchodziły Międzynarodowy Dzień Jeża. Dzień ten był świetną okazją, by uświadomić najmłodszym jaką rolę jeże pełnią w środowisku i to, że jeśli nie będziemy ich chronić to one wkrótce wyginą. Dlatego też jeże są w Polsce pod ścisłą ochroną. Zwierzęta te są bardzo pożądane w naszym ogrodzie, gdyż są pogromcami ślimaków. Podczas zajęć dzieci miały możliwość poszerzyć wiadomości na temat środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy.